מאמרים

4 מוצרים ממותגים לקידום העסק

4 מוצרים ממותגים לקידום העסק

מוצרים ממוקדים מהווים פלטפורמה שיווקית אפקטיבית ביותר. כמות האנשים העשויים להיחשף אליהם היא רבה מאוד. הערך המוסף של המוצר הממותג לא יסולא בפז אבל בהחלט ייאמד בכסף. חולצות ממותגות, כוסות, כובעים, מוצרי משרד ומוצרי טקסטיל- כל אלה ניתנים למיתוג במותג של חברות עסקיות שונות.


ניתן למתג מוצרים באמצעים שונים. חברה מקצועית מציעה שירותי מיתוג באמצעות ציוד טכנולוגי משוכלל הכולל  שירותי הדפסה, רקמה, חריטה, הטבעה ועוד. ריבוי  האפשרויות והאמצעים הטכניים מאפשר ללקוח חופש בחירה של סוג המוצר ואופן המיתוג. מוצרים ממותגים הם מתנה מצוינת שממנה נהנים הנותן והמקבל.


סוג המוצרים אשר מיתוגם מאפשר לבעלי העסק להפיק את המרב והמיטב ממיתוגם הוא מוצרים דיגיטאליים  ובהם גאדג'טים למחשבים ולסלולאר. אחד הראשונים שעולים בתחום זה הוא דיסק און קי, אשר מיתוגו מהווה, כשלעצמו, פלטפורמה שיווקית. לדוגמה: ניתן להעניקו לספקים וללקוחות פוטנציאליים בתערוכות, בוועידות, בירידים, בכנסי חשיפה ועוד. מיתוג מוצרי קד"מ הוא חלק בלתי נפרד מתפיסת השיווק של עסקים שונים.


המרחב הציבורי כולו הוא זירת שיווק פתוחה ויעילה מאין כמוה. ארבעה מוצרים הם אפקטיביים ביותר לניצול מרבי ומיטבי של זירה זו.

1. חולצות ממותגות לעסק – כל אדם שלובש חולצה עם מותג של עסק מהווה סוכן שיווק שלו. לכל מקום שאליו הולכים לובשי החולצות, לשם מגיע דבר קיומו של המותג. כנסים פוליטיים (כדוגמת הבחירות המקדימות לבחירת מועמדיהן של מפלגות שונות לקראת הבחירות) הם דוגמה מוחשית מובהקת לכך.  בכנסים אלה הסתובבו מתנדבים לבושים בחולצות עם שמות המועמדים השונים. ההשפעה שלהם ניכרה לכל עין.

2. כובעים ממותגים- כמו חולצות, גם לכובעים ממותגים יש השפעה גדולה ורבה.

3. ציוד משרדי ממותג. מיתוג מעמדים שולחניים, עטים, גאדג'טים שונים- כל אלה הם מוצרים שמיתוגם יעיל ביותר, ולו רק משום שהם נחשפים לעיניו של כל מי שפוקד משרד שבו הם נמצאים.

4. כוסות ממותגים – כוסות ממותגים הן מוצר שנוח למתג. גם מוצר זה יעיל ביותר. זו אחת הסיבות לכך שחברות ממתגות מוצרים שכל אדם מרבה להשתמש בהן, כוס היא מוצר שימושי יום-יומי.

מיתוג הוא אמצעי שיווקי פשוט ויעיל. האופן שבו הוא פועל על אנשים הוא ישיר ומידי. אין בו מניפולציה. הוא לא מחייב שימוש באדם שינסה לשכנע במלותיו. החשיפה אליו אפשרית 24/7 . ככל שעסק ממתג מוצרים רבים יותר, כך גובר הסיכוי לחשיפה מוגברת של קהל ידע פוטנציאלי אל החברה.

קידום עסק מתבצע במכלול אמצעים- חלקם ממוקדים מאוד וחלקם, כמו מוצרים ממותגים, באופן מבוזר, רחב ולא בהכרח ממוקד. הוא מהווה ערך מוסף שיווקי שלא ניתן להפריז בחשיבותו. על מנת להפיק ולמצות את המרב והמיטב ממיתוג מוצרים, חשוב לבחור חברה שיודעת לבצע את העבודה מבחינה טכנית באופן מקצועי, איכותי ואמין.