דיסק און קי מעוצבים וממותגים ללקוחות ולעובדים

10 עובדות מרתקות על הדיסק און קי שלכם

10 עובדות מרתקות על הדיסק און קי שלכםהדיסק און קי הוא מכשיר אשר מלווה אותנו כבר שנים רבות ועדיין, לא כולנו יודעים את כל אשר שיש לדעת עליו. לכן כיאה לטכנולוגיה פורצת דרך החלטנו לאגד עבורכם כמה פרטים מרתקים שחשוב שתדעו על החסנים ניידים.

 1. בעברית, או יותר נכון לפי האקדמיה ללשון העברית, שמו של הדיסק און קי הוא החסן נייד, או בקיצור: החסן.
 2. הדיסק און קי הראשון הומצא על ידי חברה ישראלית שנקראת M-systems בראשותו של דב מורן.
 3. השם DiskOnKey ניתן למכשיר בשל גודלו: "דיסק על מחזיק מפתחות". שם זה מרמז על גודלו המיניאטורי ועל ניידותו.
 4. בישראל השם DiskOnKey הפך לשם גנרי ומייצג של הטכנולוגיה כולה. בארצות אחרות הוא מוכר גם בשםstick  אוFlashDrive .
 5. טכנולוגיית הפלאש עליה מבוסס הדיסק און קי פותחה כדי לפתור את בעיית זיכרון ההבזק והיא בלאי מהיר כתוצאה מכתיבה ומחיקה חוזרות ונשנות.
 6. לדיסק און קי המודרני ישנו אלגוריתם אשר מאפשר לכתוב ולאחסן מידע באזור אחר של הזיכרון בכל פעם. הפיזור של המידע ברחבי הזיכרון כולו הופך את הבלאי למזערי.
 7. הדיסק און קי הראשון יצא לשוק בשנת 1999 והכיל נפח זיכרון של 8 מגה בייט. בזמנו זה היה המון. כיום כמובן ניתן למצוא קיבולת הרבה יותר גבוהה משמעותית.
 8. כיום ההתקנים הניידים כל כך מתקדמים שניתן למצוא בהם גם טכנולוגיות נוספות מלבד אחסון מידע ולרבות הצפנת מידע, שילוב נגני מוזיקה, טלפון סלולרי ועוד.
 9. ניתוק המכשיר מהמחשב יכול לגרום למידע שעליו לרדת לטמיון. היות ומדובר במתקן רגיש לתקלות נוסף לו מנגנון להוצאה בטוחה יותר של המכשיר.
 10. דיסק און קי בצורת כרטיס אשראי, עט כדורי, צמיד, החסן צורני או תלת ממדי אלו הן רק חלק מהאפשרויות העומדות לרשותכם.

כשההיצע גדול – איך בוחרים?

 

דיסק און קי נחשב למתנה מיוחדת ויוקרתית עבור כל מטרה. היות וישנם עיצובים רבים ומגוונים של החסנים ניידים, הבחירה עשויה להיות מעט יותר מאתגרת, אך לא בלתי אפשרית כמובן. כל שיש לעשות הוא להתמקד, לדבוק במטרה ולהכיר את הקריטריונים הבאים:

 • דגמים: ישנם דגמים רבים של מוצרי דיסק און קי ועליכם לבחור בדגם המתאים לצרכים ולאופיו של העסק.
 • תקציב: גם אם תרצו להשיג עסקה טובה ודיל משתלם עדיין אל תתפשרו על איכותו של הדיסק און קי. התפשרות עשויה לפגוע בתדמית שלכם.
 • זיכרון: החסנים ניידים מגיעים בנפחי זיכרון שונים, לכן בררו מהו נפח הזיכרון הרצוי למכשירים אותם אתם מזמינים.
 • כמובן שכדי לבחור באפשרות הטובה ביותר תמיד תוכלו להיוועץ בצוות של המקום בו אתם מזמינים ושם יסייעו לכם ליהנות ממידת ההתאמה המושלמת.


מה עוד חשוב לדעת?


עוד עובדה מרתקת על דיסק און קי היא שכיום הוא משמש חברות רבות ועסקים גדולים לצרכי פרסום ומיתוג. העובדה שניתן להדפיס עליו את לוגו החברה ואת שמה הופכת אותו לכלי שיווקי איכותי, שכן מדובר במוצר שכל אחד ימצא בו שימוש. כולנו הרי צריכים להעביר מידע, קבצים, תמונות או מסמכים ממקום למקום וכשיש לנו דיסק און קי בנמצא, המשימה הופכת להרבה יותר פשוטה. שולפים את ההחסן הנייד הממותג מהכיס או ממחזיק המפתחות ומחברים לשקע ה- USB של המחשב הקרוב. ובמידה וההחסן ממותג שם העסק או החברה יתנוסס עליו ויצדיק את ההשקעה והמאמץ.

דיסק און קי הוא לא סתם עוד גאדג'ט אלא מוצר שימושי ששמו הולך לפניו. זו הסיבה שהדיסק און קי הפך לאחד ממוצרי הקידום היותר פופולריים בנמצא.