מאמרים

ימי גיבוש לארגונים ולצוותים

 ימי גיבוש לארגונים ולצוותיםבעסקים ובארגונים מובילים בישראל כבר הבינו כי חשוב לארגן לצוות עובדי החברה ימי כיף וגיבוש התורמים לשביעות רצונם של העובדים המסורים ולהגברת המוטיבציה והתפוקה בעבודה. ידוע כי ימי גיבוש לעובדים מעלים את המוטיבציה אצל העובדים, מגבשים בין הצוותים והמחלקות ויוצרים חוויות וזיכרונות משותפים.

כדי לארגן באופן המיטבי ימי כיף וגיבוש לארגונים ולצוותים כדאי לפנות לחברה מקצועית המתמחה בתחום זה ומציעה מגוון רעיונות ושלל פעילויות מגבשות ומהנות.
כדאי לדעת כי ארגון והפקה של ימי כיף לקבוצות ושל ימי גיבוש לארגונים ולצוותים מתחילים בגיבוש קונספט המותאם למאפייני הקבוצה ולצורכי הלקוח. כדי ליהנות מיום כיף מקורי ומלהיב יש להתאים את הפעילויות למספר המשתתפים, לגילאים שלהם ולמאפיינים הייחודיים שלהם.

חשוב לבחור בפעילויות מקוריות וחדשניות כדי להבטיח את הנאת העובדים והמשתתפים במיוחד כיום, כאשר יש שפע של אטרקציות ופעילויות, מה גם שסביר בהחלט שיום הכיף הקרוב איננו הראשון שהעובדים משתתפים בו בחייהם, ורצוי שלא ידמה לימי הכיף הקודמים שנערכו מטעם החברה.


סטנדרט גבוה ויצירתיות

יצירתיות היא שם המשחק כאשר מתכננים יום כיף או יום גיבוש לארגונים ולצוותים. יש מגוון רעיונות ושלל פעילויות מתאימות לימי כיף, וניתן לשלב מספר אטרקציות ופעילויות שכל המשתתפים לוקחים בהן חלק פעיל. כך, לדוגמה, משחק פיינטבול כדי ליהנות מתחרות מלהיבה ומלאת אדרנלין בין קבוצות עובדים. אם החברה בנויה ממחלקות כדאי שהקבוצות שנבנות במשחק הפיינטבול יכילו  מכל מחלקה מספר עובדים, כך עמיתים שאינם עובדים בצמוד זה לזה ביום יום יוכלו להכיר עוד עמיתים ממחלקות אחרות וליצור קשרים חברתיים חדשים. בימי קיץ החמים ניתן לשלב בתכנית פעילות עם מים. לדוגמה, יום כיף  של רפטינג בנהר הירדן משולב עם  טיול רגלי באחת משמורות הטבע שבסביבה. ולאלו שבכל זאת רוצים  להישאר יבשים ניתן לשלב  טיול רכיבה על ג'יפים או טרקטורונים ולקנח בטעימות של יין באחד מהיקבים שמוצעים בסביבה. לאוהבי המזגן ניתן  להזמין גם הרצאה או מופע סטנד אפ ואין לשכוח את נושא האוכל, ניתן לשלב זאת עם קייטרינג טוב, מסעדה או מטעמים טובים. כמובן שהכול תלוי תקציב.


אל תשכחו את המתנות

כדי להפיק את המירב מימי כיף. נהוג בסוף היום לחלק מתנות לעובדים. מתנות קטנות מדליקות עם טוויסט אישי. ככה העובדים גם נהנו מהאחווה, מהגיבוש, למדו להכיר יותר טוב אחד את השני ואפילו קיבלו מתנה  קטנה ומדליקה. החברה אשר שלחה את עובדיה ליום כיף וגיבוש זכתה בעובדים שמחים יותר  והרי ידוע שעובד שמח הוא עובד טוב יותר,ובעל מוטיבציה יותר גבוהה. העובדים זכו ביום כיף, הגדילו את  המעגל הסביבתי וקמו בבקרים עם רצון  רב יותר לקום וללכת לעבודה.


לסיכום, על מנת שיום כיף לעובדים או קבוצות  יהיה מהנה וכיפי כדאי שהחברה תתכנן היטב עד הפרטים הקטנים ביותר. ניתן אף להיעזר בחברה מקצועית המתמחה בנושא. כדאי ורצוי לבחור בקפידה את החברה על מנת להבטיח יום כיף או יום גיבוש מושלם ומאורגן היטב שמתאים לאופי החברה וכמובן לא לשכוח לשלוח את העובדים הביתה עם מתנות מקוריות ומדליקות.