הפקות דפוס

שיטות ההדפסה השונות על מוצרי פרסום

שיטות ההדפסה השונות על מוצרי פרסוםמוצרי פרסום הם כלי מרכזי בו עושות שימוש חברות רבות לצרכי קידום מכירות ושיווק העסק שלהן. עולם הדפוס הדיגיטלי הולך ומשתכלל במהירות וכיום יש מספר שיטות פופולריות להדפסה על מוצרי פרסום. במאמר זה נסקור את מרבית השיטות הללו ונציג יתרונות וחסרונות של כל אחת מהן.

 

#1 – שיטת דפוס המשי

המשי הוא החומר ממנו עשויות מרבית החולצות עליהן מדפיסים. שיטה זו נחשבת לשיטה הכי מוכרת ונפוצה בתחום ההדפסה על חולצות, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בהדפסה בצבע. שיטת דפוס המשי מתאימה למקרים בהם רוצים להדפיס כמות גדולה של חולצות, כמו למשל לחברות שרוצות לשווק חולצות עם הלוגו שלהן, או כאשר מכינים חולצות סוף קורס של מסלול צבאי כלשהו.

באופן כללי, השיטה מומלצת כשמדפיסים לקבוצות גדולות של אנשים. בשנים האחרונות השיטה עברה מהפך של ממש והשתכללה מאד וכיום את השיטה המסורתית מחליפה בהדרגה הדפסה על פוליאסטר. שיטת דפוס משי מזוהה אמנם עם חולצות, אך בפועל היא מתאימה להדפסה על מגוון רחב של מוצרי פרסום נוספים כגון כובעים, שלטים וכרזות העשויים נייר או מתכת, מוצרים העשויים מעץ, מפלסטיק ועוד.

 

#2 – שיטת הסובלימציה

שיטה אשר בניגוד לשיטות אחרות תומכת בהדפסה צבעונית ברמה גבוהה מאד. השיטה משמשת להדפסה על מוצרי פרסום רבים כמו למשל תיקים, חולצות סינטטיות, כובעים, שעונים, כיסויים לטלפונים ניידים, הדפסה על כוסות, ספלים, מצעים ושעונים.

בפועל, נעשה שימוש בצבע מיוחד שכאשר הוא מחומם בטמפרטורות גבוהות מאד הוא הופך ממצב צבירה של נוזל לגז וכך מוטבע ומודפס על החומר הרצוי ברמת הפרדה גבוהה. הצבע מתחבר כל כך חזק לחומר עליו הוא מודפס עד כדי כך שלא ניתן להפריד אותו מהמולקולות של החומר. בניגוד לשיטות הדפסה אחרות בהן הצבע מהווה שכבה חיצונית משל עצמו, בסובלימציה הצבע והחומר עליו הוא מודפס הופכים לשכבה אחת בלתי נפרדת. הדבר יוצר הדפסה חלקה של שכבה אשר עמידה בפני מפגעים כמו מים שנשפכים עליה או שריטות.

 

#3 – שיטת הטרנספר

טכניקת הדפסה אשר מיועדת להדפסה על חולצות בצבעים בהירים בלבד (לבן, צהוב, ורוד וכד'). בפועל ההדפסה מתבצעת באמצעות מדפסת דיגיטלית על סוג מיוחד של נייר ולאחר מכן מוטבעת בתהליך הכולל לחץ וחום רב על החולצה המבוקשת.

 

#4 – הדפסה ישירה

נחשבת לשיטה הכי איכותית להדפסה על מוצרי פרסום. מה שמייחד שיטה זו היא האפשרות להדפיס את כל מנעד הצבעים על בדים מסוגים רבים. בשל איכותה הגבוהה מחיר ההדפסה בשיטה זו הינו גבוה יותר מבשיטות האחרות שהצגנו, אך התוצאה הסופית שמתקבלת מפצה על כך.

 

#5 –  פלוק / פלקס

פלוק הוא חומר העשוי קטיפה אותו חותכים ומדביקים על חולצה בטמפרטורה של חום גבוה. בניגוד לפלוק, הפלקס הוא חומר אשר עשוי מויניל, כלומר פחות גס ומשתמשים בו להדפסה על מוצרי פרסום רבים. בשתי השיטות ההדפס שמתקבל נחתך באמצעות פלוטר ומחובר למוצר הרלוונטי. שיטות אלה נחשבות לשיטות לא זולות, אך איכות ההדפסה בהן מצוינת.