מאמרים

רעיונות למתנות קד"מ מקוריות להשקת חברת סטארט אפ

הקמת סטארט אפ כרוכה בקבלת החלטות רבות: ראשית, חובה לבחון באופן מעמיק ובלי הנחות את ההיתכנות הטכנולוגית והכלכלית של הרעיון שאותו רוצים לפתח. לאחר בדיקת כדאיות יסודית ישנם היבטים משפטיים שחשוב לתת עליהם את הדעת (למשל הסכם מייסדים), לעתים נדרש גיוס הון בהיקף כזה או אחר וחיפוש אחרי משקיעים מחייב גם הוא תשומת לב רבה, וגם למציאת מקום שמתאים לסטארט אפ צריך לפעמים להקדיש לא מעט זמן.

 

עוד מרכיב בלתי נפרד בפעילותה של כל חברת סטארט אפ הוא שיווק ומיתוג - שהרי גם הרעיון הטוב ביותר שמספק מענה אפקטיבי לצורך נפוץ מאוד, והפיתוח הטכנולוגי המדויק והאיכותי ביותר, אינם מספיקים אם אף אחד לא מכיר את המוצר או את הסטארט אפ שעומד מאחוריו. אחד מאמצעי השיווק המומלצים הוא השקה - בין אם של מוצר ובין אם של חברת הסטארט אפ עצמה, ולקראת ההשקה כדאי למצוא מתנות קד"מ מקוריות שאפשר להעניק במסגרת ההשקה.

 

דיסק און קי ממותג או זיכרון נייד מעוצב

 

דיסק און קי וזיכרון נייד באופן כללי הם מתנות קד"מ מעולות - ראשית, הן יכולות להכיל קבצים שקשורים לסטארט אפ (בין אם מידע שיווקי שיסייע לעיתונאים שמגיעים להשקה לפרסם אחר-כך ידיעות אודות אותה חברת סטארט אפ, ובין אם גימיקים שונים שתמיד מתקבלים בברכה ויעזרו למתג את החברה באופן חיובי), שנית, הן לא יקרות מדי, ושלישית, הן גם שימושיות באופן כללי עבור מי שמקבל אותן וגם לכך יש תרומה חיובית ליחסי הציבור של הסטארט אפ.

 

רמקולים איכותיים

 

רעיון נוסף עבור חברת סטארט אפ שמבקשת לחלק מתנות קטנות אבל כאלה שיותירו רושם בלתי מבוטל במסגרת השקה חגיגית הוא רמקולים איכותיים.

 

האפשרויות רבות ומגוונות, הן מבחינת הביצועים והן מבחינת האסתטיקה - וכל מי שיקבל למשל רמקול בלוטות' עמיד למים ייזכר בסטארט אפ כל אימת שישמע מוזיקה, כך שמבחינה זו האימפקט של המתנה הזו במסגרת קידום מכירות הוא בהחלט כדאי.

 

גאדג'טים שונים

 

כולם אוהבים גאדג'טים ובפרט אוהבים אותם כתבי טכנולוגיה ועיתונאים בתחום המחשבים - חלק נכבד מקהל היעד של השקת סטארט אפ חגיגית.

 

גאדג'ט מושקע עוזר גם למתג את הסטארט אפ כחדשני מצד אחד וכבעל רמה גבוהה של נתינה מצד שני, שילוב שמבטיח משיכת תשומת לב חיובית. גאדג'טים לדוגמה שניתן לחלק במסגרת השקת סטארט אפ הם שעון ספורט חכם, מעביר מצגות עם מצביע לייזר, מאוורר אישי עם תאורת לד וישנן כמובן עוד אפשרויות רבות.

 

לסטארט אפים שרוצים להשקיע - משקפי VR

 

אמנם ברוב המקרים סטארט אפים נדרשים להתנהלות כלכלית מחושבת מאוד ואפילו זהירה, ישנם מקרים שבהם כדאי להשקיע מעט יותר בהשקה, ובפרט אם מדובר בהשקת מוצר שכבר עומד למכירה וחשוב מאוד ליצור באזז ועניין סביבו.

 

במקרים אלה מתנות מושקעות במיוחד דוגמת משקפי VR יעשו את העבודה, ועוד כדאי לקחת בחשבון שמשקפיים שכאלה מאפשרים גם הצגת תוכן מרתק באופן ייחודי ללקוחות פוטנציאליים ולאנשי תקשורת שרוצים להרשים.