מאמרים

רעיונות ליום גיבוש עובדים

מתנות לעובדים ביום גיבוש אתם מגיעים כל בוקר למשרד וחווים את אותה השיגרה כל פעם מחדש? מה עם איזה רענון שישבור את השיגרה? במאמר זה, אנחנו נספק לכם רעיונות ליום גיבוש עובדים, כך שתוכלו לצאת ליום מהנה עם החברים מהעבודה ולבצע פעילויות ולשמוע הרצאות שרק ישפרו לכם את מצב הרוח.


יום גיבוש, כשמו כן הוא, יום שכולו נועד על מנת לגבש קבוצה של אנשים, במקרה שלנו קבוצת עובדים. על מנת שיהיה אפשר לקלוע בצורה המדויקת ביותר לאופי האירוע, מומלץ לערוך הצבעה בקרב העובדים ולהציע להם בחירה של פעילות מתוך מספר פעילויות מתוכננות ליום הגיבוש.


רעיונות ליום גיבוש


אם מדובר על יום גיבוש או יום כיף בצפון בעל אופי רגוע, נוכל לשלב בו מספר הרצאות העשרה על נושאים ותחומים שונים. לדוגמה, ישנן הרצאות העשרה שעוסקות בתחום הג'אגלינג וכל הקשור לפיתוח מיומנויות למידה והרצאות אחרות בתחום הניהול, שיווק, העצמה אישית ואפילו הרצאות הקשורות לתחום האוכל. נוכל גם לדבר עם מפעילי ההרצאות ולשלב סדנאות העשרה, כך שיום הגיבוש יהיה עוד יותר עשיר ומהנה לעובדים.


מלבד זאת, אפשר גם לשתף את העובדים בסדנה לשחרור לחצים. יש מספר סדנאות כאלה, כאשר הן מתקיימות על ידי תרפיה באמצעות מוסיקה מרגיעה או על ידי צחוק (הידוע בשחרור לחצים ומתחים).


ניתן גם לקיים יום גיבוש כסדנת בישול לעובדים. אלו יתחלקו למספר עמדות ויטלו חלק משמעותי בהכנת הארוחה. בסופו של דבר, תתקבל ארוחה מושלמת, שכולם תרמו לה ויהנו ממנה. ניתן לבחור סדנת בישול בהתאם לסוג המטבח המבוקש בקרב העובדים – מטבח אסייאתי, מטבח מרוקאי, מטבח ים תיכוני וכו'.


רעיון נוסף ליום גיבוש לעובדים הוא במתן עזרה לקהילה. ניתן להתנדב לפעילות מסוימת בעמותה או אגודה ובכך להכיר לעובדים, דרך חדשה לתרום גם לקהילה. בזכות פעילות זאת, יכול להיות שלאחר מכן, העובדים ירצו להתנדב ולתת מעצמם לאותה העמותה או האגודה.


אם מעוניינים ביום גיבוש קצת יותר מאתגר ומעניין, אפשר לעניין את העובדים במשחק פיינטבול, שהוא אנרגטי ואיתו יכולים להעביר מספר שעות, בצורה כיפית. הפיינטבול אינו מוגבל בגיל ומתאים כמעט לכל הגילאים. כך שאפילו אם יש לכם עובדים בני 50 ומעלה, הם יכולים למצוא את עצמם נהנים מאוד בפעילות זו. מלבד הפיינטבול, יש משחקים נוספים בהם, משחק הלייזר טאג, שגם בו מתחלקים לקבוצות ומצטיידים ברובי לייזר ונלחמים בקבוצה היריבה. משחק זה ומשחק הפיינטבול מתאימים יותר לקבוצות גדולות של עובדים, בגלל החלוקה לקבוצות.


מתנות לעובדים


אם כבר ארגנתם יום גיבוש לעובדים שלכם, מומלץ גם לפנק אותם בסופו עם מספר מתנות קטנות, בהן ניתן להטביע את לוגו החברה/הארגון. מתנות אלו יכולות להיות למשל, עטים ממותגים, דיסק און קי עם לוגו, כובע, כיסוי למכשיר הטלפון הסלולרי ומתנות נוספות שהעובדים יוכלו להנות מהן ולהשתמש בהן.