מאמרים

ערב גיבוש לעובדים

מקומות עבודה ומנהלים בארגונים מצפים מהעובדים שישקיעו בעבודתם ושיבצעו אותה על הצד הטוב ביותר. אחת השיטות לעודד את העובדים להשקיע יותר היא לספק להם סביבת עבודה נעימה וליצור גם פעילויות מגבשות בין עובדים ובין צוותי עבודה. לצורך כך, מתאים מאוד לקיים ערב גיבוש לעובדים, שתוצאותיו הטובות ניכרות לעין, ולאורך זמן.


חשוב לגוון ולשנות


לא מספיק להחליט שמדי פעם צריך לארגן ערבי גיבוש לעובדים. חשוב מאוד שיהיה גיוון וריענון ושלא כל פעילויות הגיבוש יהיו תמיד באותה המתכונת ובאותה הצורה. השינוי יכול להיות גם באופי הפעילות וגם במיקום. אם פעילות קודמת הייתה באווירה חיצונית – ברביקיו בפארק, טיול שטח בשעות אחר הצהריים והערב, רכיבה משותפת על אופניים או על סגווי וכדומה – אפשר להחליט שהפעם הפעילות תהיה במתחם סגור. אם בפעם הקודמת נבחרה פעילות גיבוש באווירת מועדון עם ריקודים ועם מוזיקה, אפשר להחליט שהפעם הפעילות תהיה שקטה יותר – במסעדה, למשל. כך ניתן יהיה להכיר טוב יותר, לשוחח וליהנות באופן שונה.


הצעות לימי גיבוש


הדרך לארגן ערב גיבוש לעובדים יכולה להתבסס על שתי דרכים – הדרך הראשונה היא להזמין מפיק אירועים שיארגן את הערב המגבש. הדרך השנייה היא שמישהו מהעובדים, מהוועד, רכז רווחה וכיוצא באלה יארגנו את ערב הגיבוש. לכל מקום עבודה מתאימה דרך שונה ויש גם משמעות למספר העובדים המשתתפים. כאשר מדובר במספר גדול – מקובל להזמין מפיק אירועים או להזמין ערב גיבוש לפי נושא, המתוכנן מראש על ידי הספק.


הצעות אפשרויות לערבי גיבוש מוצלחים כוללות למשל:
 

 • קריוקי – מועדוני קריוקי יכולים להציע ערבים סגורים למקומות עבודה ולעובדים. ניתן לקיים ערבים מצומצמים או מרובי משתתפים, עם הרבה שירה, כיף ומצב רוח טוב. ניתן לשלב פעילות זאת עם אוכל טוב.
   
 • מעגל מתופפים – ניתן להזמין מומחי תיפוף או נגנים אחרים שיבצעו פעילות משותפת ביחד עם העובדים. זוהי פעילות מלאת אדרנלין וקצב.
   
 • סדנאות מגוונות – ניתן להזמין סדנאות מסוגים שונים: החל מסדנאות בישול, דרך סדנאות גרפולוגיה, נומרולוגיה, סדנאות טיפוח, טיפולי גוף ועיסויים וכלה בהרצאות עם סקסולוגית. את אופי הסדנא כדאי להתאים לאופי של מקום העבודה ולסגנונו, וגם להעדפת העובדים.
   
 • משימות בסגנון המרוץ למיליון – ניתן לארגן ערב גיבוש בסגנון של פעילות, של חידון או של תחרות ביחידים או בקבוצות.
   
 • מסעדה מיוחדת עם חדר פרטי – ניתן להזמין מקום במסעדה עם חדר פרטי לאירועים פרטיים, כאשר בחדר זה ניתן להוסיף פתרונות של מולטימדיה, של מסכי הקרנה, של מוזיקה ועוד.

ניתן לפנק את העובדים בערב גיבוש גם במתנה קטנה שלא ישכחו את היום הזה.