מתנות לעובדים וועדי עובדים

עצות לבחירת מתנות לוועדי עובדים

ועדי עובדים הם מקור מרכזי להזמנת מתנות לעובדים. הם בוחרים מתנות שאותן יקבלו העובדים בחגים ובאירועים שונים כגון ימי כיף, ימי גיבוש, מתנות הוקרה ומתנות עידוד ועוד.

 

על מנת לבחור מתנות ראוי להידרש לנקודות הבאות:

 1. העדיפו מתנה  לא יקרה אבל בעלת ערך מוסף גבוה.
 2. מתנה מהסוג המופיע בסעיף הראשון היא, לדוגמה, מתנה שימושית כגון: עכבר על חוטי, דיסק און קי, מפצלי USB, זרוע לטלפון נייד, מעמד שולחני לסמארטפון ועוד.
 3. העניקו מתנות ממותגות עם לוגו החברה וצבעיה. מתנה ממותגת היא מתנה בעלת ערך מוסף גבוה.
 4. בחרו מתנות שכל מי שיקבל אותן עשוי ליהנות מהן באופן שוטף כגון: מחשבון דמוי כרטיס, מאוורר אישי, מחזיק מפתחות צורני, פנס לב משולב בפותחן בקבוקים ועוד.
 5. מתנות לוועדי עובדים ניתן לבחור מבעוד מועד לכן אפשר להתכונן לקראתן, בין השאר, על ידי משאל בין העובדים שבו יוכלו לבחור בין חלופות אחדות.
 6. ניתן להציע לעובדים לבחור בין סוגים אחדים של מתנות, כך יוכל כל עובד ליהנות ממתנה שהוא בחר והזמין.
 7. חשוב לבחור מתנות שעלותן סבירה. גם מתנה סמלית עשויה להיות מתנה מרשימה וכפי שניתן להיווכח מהדוגמאות שצוינו לעיל- שימושית.
 8. בחרו מתנה שכל אחד עשוי להשתמש בה וליהנות ממנה.
 9. בחרו מתנה שאינה מתכלה ואינה מתבלה, מתנה שעשויה להחזיק מעמד ולהישמר איכותית למשך שנים רבות.
 10. בחרו מתנה שניתן להטביע בה את לוגו החברה.
 11. הקפידו על בחירת מתנות שעשויות להתאים גם לנשים וגם לגברים או, לחלופין, לבחור במחשבה תחילה ובכוונת מכוון מתנות אופייניות לגברים מזה ומתנות אופייניות ושימושיות לנשים מזה.
 12. ודאי חשוב מה נותנים, אבל  לא פחות חשוב – למי נותנים. כאשר ועד עובדים מתכנן בחירת מתנה המיועדת לכלל עובדי חברה, רצוי לבחור מתנה ש"מתכתבת" עם ערכי החברה או עם מוצריה, ומכל מקום מתנה, אשר כל עובד שיקבל אותה יידע מי העניק לו אותה על פי הלוגו שהוא מכיר היטב.

 

מתנה שאדם מקבל מתקבלת על פי רוב בברכה. בעצם הענקת המתנה יש ביטוי להוקרת החברה את עובדיה ואת הרצון לשמח אותם, במיוחד כאשר המתנה ניתנת ערב חג כגון פסח או ראש השנה. עם זאת, סביר להניח כי רוב עובדי החברה יעדיפו מתנה שימושית ולא "רק" דקורטיבית.  שיתוף העובדים בבחיר המתנה בתהליך דמוקרטי תקין, שבו "הרוב קובע"- במירכאות ובלעדיהן- או אפשרות בחירה בין חלופות אחדות הוא מתכון טוב ויפה אשר הופך לא רק את המתנה כשהיא לעצמה ליפה ולמבורכת אלא הופך את כל התהליך שקודם לה לכזה שבו העובדים חשים שותפים, מוערכים; אנשים שדעתם נחשבת ומתקבלת.