מאמרים

מתנות קטנות תוצאות גדולות

מתנות קטנות תוצאות גדולות"מתנות קטנות, מישהו שלח לי מתנות קטנות...". כמה זה כיף לקבל מתנות! כשאנחנו מקבלים מתנות אנחנו מרגישים שהשקיעו בנו, שחשבו עלינו ושרצו לפנק אותנו ולעשות לנו שמח בלב.


מתנות ללקוחות


אז למה בעצם להעניק ללקוחות מתנות? הרי אנחנו נותנים להם שירות טוב ואיכותי.
מומחים רבים יאמרו לכם שרק שירות טוב ואיכותי אינו מספיק. אין ספק שזהו החלק הארי בעסק וללא שירות טוב העסק לא יצליח, אך בנוסף לשירות מעולה אנו צריכים לתת ללקוחות שלנו חוויה. אנו צריכים לבדל את העסק שלנו, להפתיע ולשמח את הלקוחות שלנו ולתת ללקוחות שלנו את הערך המוסף ואת מה שהם לא יקבלו בכל עסק אחר.
בנוסף, אנו צריכים להישאר בתודעה של הלקוחות שלנו ומתנות, בפרט מתנות ממותגות, יעזרו לנו במשימה זו.


מתנות לעובדים


כולנו יודעים שעובדים מרוצים הם עובדים טובים ויעילים. עובדים רבים יעידו שהדברים שהכי מחממים להם את הלב ומוכיחים להם את הערכת המנהלים הן מתנות המותאמות בדיוק להם, מתנות אשר הורגש שנבחרו בקפידה.
כמו כן, מתנות הן צ'ופר כייפי ומפנק גם לא בחגים או באירועים חשובים. לפעמים לקבל סתם כך מתנה בהפתעה מהבוס, זה הדבר הכי משמח שיש.


למה מתנות ממותגות?


מתנות ממותגות הן קודם כל- פרסומת בחינם. בין אם המתנה היא עט אשר לקוח כותב בו או תג למזוודה- אנשים רבים נחשפים ללוגו או מיתוג החברה וככל שכמות החשיפות תהיה יותר גדולה כך גם האפקטיביות של החשיפה תעלה.
מחקרים רבים הוכיחו, שכאשר אנו רואים לוגו או משפט מספר פעמים הוא ייטמע לנו בזיכרון וכאשר נחשוב למשל על בנק שאנו רוצים לעבור אליו או חברת ביטוח אליה אנו רוצים לפנות, יעלו לנו באופן לא מודע החברות אשר ראינו את הלוגו שלהם מפורסם בכל מיני מקומות. 


בנוסף, מתנות ממותגות, ואפילו זולות כמו דיסק און קי, רמקולים או עכבר מחשב נמצאים באופן יום יומי בשימוש הלקוחות שלנו ונחשפים ללקוחות של הלקוחות שלנו. ככל שיותר אנשים יחשפו ללוגו של העסק שלנו כך יותר אנשים יחשפו לעסק עצמו!


אז אילו מתנות לתת?


ישנם המון סוגי מתנות אשר ניתן להעניק ללקוחות פוטנציאליים, לקוחות עכשווים ועובדים.
מתנות לחגים- ישנם מספר חגים הנהוג להעניק בהם מתנה. בנוסף לתלושים, הניתנים בחלק ממקומות העבודה, ניתן ואף רצוי להעניק גם מתנה קטנה שנותנת הרגשה הרבה יותר אישית.

למשל, בראש השנה ובפסח ניתן להעניק מארז אביזרי יין מעוצב לפתיחת היינות הרבים אותם אנו שותים בחג או סט תרמוס וספלים להנאת המטיילים הרבים.

מתנות לעונות השנה- חישבו על זה- כמה כיף היה לכם אם לקראת הקיץ הייתם מקבלים בקבוק שתייה שווה? אם לקראת החורף, כשמתחיל קצת להתקרר, הייתם מקבלים כוס תרמית שתשאיר לכם את התה או הקפה חם בזמן שאתם עובדים או נוסעים? או אם לקראת סוף שנת הלימודים, בזמן שעובדים רבים טסים לחופשה, תקבלו תג למזוודה?
כל המתנות הללו יראו לכם שמעניק המתנה חשב עליכם ועל הצרכים שלכם ועל מה שתהנו ממנו.
מתנות מותאמות- אם יש לכם עובד שבמסגרת עבודתו טס הרבה לחו"ל, תוכלו להעניק לו ערכת טיסה מפנקת או מטען בינלאומי עם כניסות USB. אם אתם יודעים שאחד העובדים שלכם "משוגע" על לגו, אולי תעניקו לו ערכה שולחנית או דיסק און קי בצורת לגו? או אם אחד מהלקוחות שלכם נמצא כל היום במשרד העניקו לו את חווית המשרד האולטימטיבית- מטען שולחני אלחוטי, עכבר ממותג או מחשבון גמיש.
אנשים אוהבים שחושבים עליהם ונותנים להם מתנות עם כוונה ורצון להקל על חייהם ולפנק אותם.
מוצרי פרסום וקידום מכירות- קטגוריה חשובה מאוד. בין אם אתם נפגשים עם לקוחות פוטנציאליים או הולכים לכנסים ולירידי מכירות, רצוי מאוד להעניק מתנות קטנות שיעזרו בפרסום וקידום המכירות של העסק שלכם.
אתם יכולים לבחור מתנות קטנות בעלות נמוכה אך כאלו שיהיו שימושיות ונחוצות לכולם כגון דיסק און קי, מטען נייד, מעמד שולחני לסמרטפון ועוד.
מתנות אלו יעידו עליכם כאנשים אכפתיים ומעניקים ובו בזמן יזכירו אתכם ואת העסק שלכם ללקוח בכל פעם שיסתכל עליהן.


לסיכום

מתנות קטנות עושות רושם גדול, הן ישאירו אתכם בתודעת הלקוח ויתנו לכם פרסום חינם ומתמשך וקידום מכירות איכותי.