מאמרים

מתנות לעובדים יכולות גם לגבש?

מתנות לעובדים יכולות גם לגבש?בין אם לכבוד ראש השנה או פסח ובין אם לכבוד ימי ההולדת של עובדי החברה, ניתן למצוא כיום מגוון רחב של מתנות לעובדים, המגיעות בתצורות ובגדלים שונים. חלקן כאלו שאפשר לגעת בהן, וחלקן מתבססות על פעילויות שונות, כמו יום גיבוש לעובדים הגדוש בשלל של הפעלות המותאמות לעובדים. האפשרויות העומדות לרשותם של המעסיקים הן רבות וכל שנותר להם הוא לבחור במתאימה. היתרון של המתנות, המוצעות כיום, הוא העובדה שהן הרבה יותר ממתנה אישית ושיש ביכולתן גם לגבש בין העובדים וליצור יחס חיובי כלפי מקום העבודה.


מגוון נהדר של מתנות


גדג'טים ממותגים הן אחת הדרכים לעשות זאת: לשמח את העובד במתנה אישית ו"על הדרך" לשפר את תחושת השייכות שלו למקום ולאפשר לו לחוש שהוא חלק מקבוצה. אלה יכולים להיות שעונים דיגיטליים, דיסק און קי ואלמנטים טכנולוגיים שונים, שעליהם מוטבע לוגו החברה. מעבר לכך שהם שימושיים מאד לעובדים הם מזכירים להם את מקום העבודה, שבו הם עובדים. מוצרים משלימים לטלפון הסלולארי יכולים גם הם להתאים במקרה הזה. גם הם יכולים לכלול הדפסת לוגו החברה ועזור במיתוגה. אלה יכולים להיות מטענים ניידים, מעמד לטלפון ואפשרויות נוספות. כולנו משתמשים בהם לא מעט והם ללא ספק יכולים לשרת כהלכה את המעסיקים וכמובן גם לשמח את העובדים.


לעובדים שנוהגים לטוס מדי פעם מטעם מקום העבודה למקומות שונים בחו"ל, מוצרי טיסה הם אפשרות נפלאה. מוצרים אלה יכולים לשדרג את הטיסה שלהם ואת השהות שלהם בחו"ל ולהפוך אותן לנעימה הרבה יותר. אלה יכולים להיות תגים למזוודה, מתאם חשמלי, ארגונית וערכת טיסה מפנקת. טווח המחירים הוא רחב מאד והעיצובים נהדרים. אלו יכולות להיות מתנות ממותגות או ללא אזכור שם החברה או הלוגו שלה. כך או כך, הן בהחלט שימושיות ומעוררות תחושות חיוביות כלפי מקום העבודה ויוצרות גם תחושת שייכות.
מתנה נוספת, שיכולה גם היא לעורר תחושות חיוביות וגם לגבש בין העובדים, היא זו הכוללת בקבוקים וכוסות, הניתנים למיתוג. את הבקבוקים האלה אפשר לשאת בקלות כשרצים בפארק ולעשות זאת יחד עם חברים לעבודה. פעילויות ספורטיביות עם אנשים אחרים מעודדות גיבוש וכמובן מביאות אתן יתרונות נוספים, כמו בריאות טובה יותר ותחושה עצמית חיובית.


בחירה נכונה של מתנות


המתנות המוצעות כיום לעובדים יכולות הן לגבש והן לעורר בהם תחושת שייכות למקום העבודה. בדיוק כמו יום גיבוש לעובדים הן מראות על תשומת לב ומעודדות את העובדים המקבלים אותן להמשיך ולעשות את עבודתם על הצד הטוב ביותר. כדי ליהנות מיתרונות חשובים אלה, יש לשים לב לבחירה עצמה ולוודא שבוחרים במתנה המתאימה. לעובדים חובבי טכנולוגיות וגדג'טים יתאימו המתנות המציעות חידושים רבים בתחום ולאלה שנוסעים לא מעט לחו"ל, מתנות הקשורות לטיסה או לשהות עצמה ביעד, הן הפתרון המתאים. חשוב מאד גם להגדיר את התקציב ולשים לב לאיכות. על המתנות לשדר איכות גבוהה ללא פשרות וגם להיות שימושיות. אלו יכולות גם להיות מתנות התורמות לעיצוב המשרד, כאלו המשמשות כפריט עיצובי בלבד. כך או כך, עליהן לשדר מצוינות ולהתאים לרוח המקום וגם לאווירה שבו.


לסיכום


המתנות הן דרך נפלאה לחזק את הקשר בין העובדים עצמם ובינם לבין מקום העבודה. ישנם סוגים רבים מאד של מתנות, כשחלקן אף יכולות להיות ממותגות. מתנות מסוג כזה משמשות גם כאמצעי שיווקי נהדר, שיכול לתרום לא מעט לקידומו ולשיווקו של העסק עצמו.