מאמרים

מתכוננים לפסח - מתנות שוות לעובדים שלכם

שביעות הרצון ורמת המוטיבציה של צוות העובדים שלכם חיוניות ואפילו קריטיות לשמירה על ביצועי החברה. אם העובדים אינם מרוצים או שמרגישים לא מוערכים, המוטיבציה ובהמשך גם התפוקה שלהם, תצנח. לכן עליכם להראות לצוות העובדים את הערכתכם ולשמור על המורל גבוה. אחת הדרכים לעשות זאת היא על ידי קניית מתנה לחג. וכשחג הפסח כבר נמצא ממש מעבר לפינה, אין זמן טוב יותר להתכונן עם מתנה, מאשר עכשיו.

 

מתנות לחג הפסח שהעובדים באמת רוצים

עובדים מצפים לקבל מתנות לחג מהמעסיקים שלהם, במיוחד כאשר מדובר בחגים משמעותיים כמו חג הפסח. כדי להפיק את המרב מהמתנות שאתם מעניקים לעובדים עליכם להבטיח שאתם מעניקים להם מתנה שהם באמת רוצים. מתנה לא רצויה תעשה יותר נזק מתועלת, ולא תעזור להגביר את המורל של הצוות. לכן חשוב להקדיש לנושא מחשבה רבה, לעשות מחקר קטן, לקבל רעיונות והשראה ולבחור לעובדים מתנה מוצלחת במיוחד.

 

מארזי שי לפסח

מארזי שי לחג מתויגים כאחת המתנות הפופולריות ביותר שמעסיקים יכולים להעניק לעובדים. מתנה מסוג זה בעלת המון יתרונות הן לעובדים והן למעסיקים. ראשית קל לספק אותה יחסית לאפשרויות אחרות ושנית היא מאוד שימושית. במארז לחג, אפשר בהחלט גם לשלב שובר מתנה כך שהעובדים יקבלו את החופש לבחור מתנה מתאימה עבורם מתוך מגוון רשתות מובילות. אפשר גם להוסיף למארז איזה גאדג'ט קטן ושימושי שיעלה את ערכה ויגרום להרגשה שהושקעה בבחירת המתנה מחשבה רבה.

 

יום חופש בתשלום

מלבד מארזי שי לחג יש רעיונות אחרים למתנות עבור העובדים כמו למשל יום חופש בתשלום או סיום מוקדם של יום העבודה. עונת החגים כולה מוקדשת לבילוי עם המשפחה ולכן עובדים רבים יעריכו יום חופש נוסף אותו יוכלו להקדיש למה שירצו. מתנה זו אומנם יותר מסובכת לוגיסטית ודורשת תיאום מקדים, אולם היא בהחלט יצירתית ומקורית ויכולה להפוך לאחת האופציות המועדפות על העובדים. כי מי לא ייהנה מיום חופש נוסף ועוד בתשלום?

 

מתנות מוחשית לפסח

שוברי מתנה או יום חופש בתשלום אלו הן מתנות נהדרות שעובדים מאוד מעריכים, אך ישנם מעסיקים שמעדיפים את האפשרות של קניית מתנה מוחשית לעובדים. אם גם אתם נמנים עליהם, הקפידו לבחור במוצרים מאוד שימושיים שכל עובד יעריך. גאדג'ט מדליק או מוצר המותאם לסוג העבודה או התחביבים המועדפים של העובדים יכול להתקבל בברכה ולהעלות חיוך על פניו של כל עובד. כך למשל אם ישנם עובדים שטיסות ברחבי העולם הן חלק בלתי נפרד מדרישות תפקידם, ערכת טיסה תהיה מתנה נחמדה. אם זו חברה שמקדמת בריאות, מתנות הקשורות לעולם הספורט יהיו רעיון נחמד. וכן הלאה. הרשו לעצמכם לגלות יצירתיות אך חישבו גם על נושא השימושיות, ותהיו בטוחים שהעובדים יהיו שבעי רצון מהבחירה.

 

המלצה אישית: בעת הענקת מתנה חישבו על הקהילה

כאשר העובדים שלכם נהנים מתקופת החגים ונהנים מקבלת מתנות ובילוי באירועי חברה מושקעים, חשוב גם לזכור את אלו שלא שפר מזלם. תרומה למטרה ראויה בשם צוות העובדים והחברה זו בהחלט דרך מעולה לציין את החג ולהוות דוגמה. בחרו צדקה שמתאימה לערכי החברה, כאשר תרומה לצדקה מסיבות מקומיות גם תהיה נעלה, שכן היא מעצימה את מעמדכם כעסק אשר מחזיר לקהילה שלו. תרומה לקהילה בשם החברה והעובדים יכולה בהחלט לגרום לעובדים לחוש התעלות ולהוסיף על רוח הנתינה שמלווה את החג.


יש אופציות מעולות למתנות לעובדים לחג ואפשר לשלב אותן גם עם תכנון יום גיבוש, יום כיף או מסיבה לחברה. פעולות כמו אלו יעלו את המוטיבציה, יעזרו לעובדים לקבל כוחות מחודשים ויגרמו להם להרגיש שהם ברי מזל כשבחרו לעבוד בחברה.