מתנות לכנסים וללקוחות

מיתוג העסק באופן מוצלח

מיתוג העסקבימינו מיתוג בית העסק הינו חשוב ביותר. בעולם בו יש עודף מידע המסתובב ברחבי רשת האינטרנט, מגוון עסקים בכל תחום ואפשרויות בחירה רבות ללקוח, צריך לוודא שיכירו אותך ויזכרו אותך לטובה. מסיבה זו, האופן בו ממתגים את העסק הינו חשוב ביותר. בין אם מדובר בחברה גדולה בעלת מאות עובדים, או שמדובר בבית עסק קטן ומשפחתי, על כל בית עסק לדאוג שברגע שיראו את הלוגו שלו, יידעו במי מדובר.

 

ביצוע תהליך מיתוג

מיתוג העסק הינו תהליך המצריך מחשבה וכדאי להשקיע בו באופן מתאים. לא בכל יום מבצע עסק מיתוג מחדש, ומשום כך חשוב שתתקבל תוצאה מתאימה והולמת. אחד השלבים בתהליך מיתוג עסק הינו עיצוב לוגו. אותו סמליל שכל כך מזוהה עם העסק ומגדיר אותו, יכול לכלול צבעים שונים, ויז'ואל מסוים, כיתוב או סלוגן. האפשרויות מרובות ומעצב גרפי בעל ניסיון ומיומנות בתהליך, יכול לספק לבית העסק לוגו שיענה על צרכיו וכן ייראה נהדר גם מבחינה גרפית.

 

רושם ראשוני הינו בעל חשיבות רבה בקשר שבין אנשים וכך גם בפגישה בין לקוח לבית עסק חדש. הלוגו מציע מעין תעודת זהות עבור בית העסק באופן עיצובו, הגוונים המופיעים בו ותוכנו הכללי. ממש כפי שבפגישה ראשונה לא היינו מגיעים מבלי לוודא שהמראה שלנו מייצג אותנו נאמנה, כך גם בית עסק המעוניין להרשים את לקוחותיו, צריך לוודא שתעודת הזהות שלו מציגה אותו בהתאם למי שהוא באמת.

 

עיצוב הלוגו צריך להיות מיוחד, בולט ושונה אל מול מתחריו של בית העסק. הלוגו הוא שייצג את בית העסק בפרסומים שונים, באתר האינטרנט שלו ובכרטיסי הביקור. הופעתו החוזרת והמרובה מחייבת דאגה לעיצוב מקצועי ומרשים של הלוגו. משום כך, מומלץ לפנות אל מעצב גרפי מקצועי המתמחה במיתוג העסק. חשוב לבדוק כי מדובר באיש מקצוע שביצע עבודות דומות בעברו. כמו כן, כדאי לבדוק את הכימיה עם המעצב, האם קשוב לצרכים של בית העסק ולמטרותיו. לבסוף, כדאי לבדוק גם מגוון עבודות עיצוב גרפי שביצע המעצב כדי לוודא כי קיים מגוון מסוים בעבודתו.

 

חשיבות במיתוגו של העסק

מיתוג העסק אינו מתמצה רק בעיצוב הלוגו. בכל מקום בו נפגש העסק עם לקוחות, עליו ליידע אותם על קיומו ולהזכיר מה הוא מציע. בין אם מדובר באתר האינטרנט, כרטיסי ביקור המחולקים ללקוח או מתנות קידום מכירות, כולם צריכים להתאים לבית העסק ולמטרותיו. מיתוג עסקי נכון מאפשר הצגת קו אחיד לבית העסק, העברת מסריו באופן מושך ובאותה שפה עיצובית.

 

תהליך מיתוג נכון ישלב בין גרפיקה מקורית ויצירתית לבין צרכיו של העסק ומטרותיו העסקיות. שילוב אלה יחד יסייע ליצירת מוצרים התואמים לערכיו של העסק ולמוצר או השירות שמציע.