מגוון רחב של מתנות לחג לעובדים

למה חשוב להעניק לעובדים מתנה סמלית בחגים?

רבים יכפרו בקביעה מקדמת דנא לפיה "שונא מתנות יחיה". יד על הלב: מי מכם, מאתנו, אינו אוהב לקבל מתנה? בכל מתנה יש משהו מההפתעה, מהסוד. משהו מהלב. מתנה מבטאת קשת של רגשות- הוקרה, הערכה, ידידות, אהבה. כאשר חברה מעניקה לעובדיה היא לא מבטאת בהכרח אהבה כלפיהם אבל היא בהחלט ממחישה את הערכתם כלפיהם.
חשוב להעניק מתנה סמלית לעובדים בחגים כדי לחדד את ההבדל בין ימי החג לבין ימי החול. כדאי לצאת מהשגרה. כדי להעניק תחושה חגיגית. חגים ומועדים הם עיתוי מתאים וסיבה מספיקה להעניק לעובדים שי צנוע, מתנה סמלית.

 

כאשר עובד מקבל מתנה סמלית מהחברה הוא עשוי לחוש כי החברה חושבת עליו, מעריכה אותו, רוצה לשמח אותו. המתנה הסמלית, במיוחד אם היא גם מתנה שימושית, כגון דיסק און כי, מחזיק מפתחות, מעמד שולחני לסמארטפון, מאוורר אישי ועוד נושאים את לוגו החברה- האפקט שלה מתעצם. השימוש היומיומי במתנה מדגיש את האפקטיביות שלה, מחזק את הקשר בינו ובין החברה, מה שעשוי לגרום גם להעלאת המוטיבציה להשקיע בעבודה.

 

חג הוא זמן מתאים להפסקה בשגרת העבודה. המתנה מבטאת את ראייתה של העובד לא כ"כוח אדם", כמי שמתייצב ללא שאלות למקום העבודה ומבצע בו ללא שאלות כל מטלה שמוטלת עליו, אלא כאדם, כמי שלא רק נדרש לתת ולהשקיע אלא גם שכאי לקבל וליהנות ממתנה, גם אם סמלית וצנועה.

 

כאשר אדם מקבל מתנה הוא חש מוערך. הוא חש תחושה של הכרת הטוב. הוא חש כמי שזכה. כמי שקיבל משהו שמגיע לו בזכות, בכבוד. זו ודאי תחושה נעימה לכל אדם.

 

חברה המעניקה מתנה סמלית לעובדים מצטיירת ונתפסת על ידיהם כחברה קשובה, הנדרשת אליהם כאל אנשים שתרומתם חשובה ומוערכת. הענקת המתנה- סמלית ככל שהיא- מעידה על כך שלא כל שיקוליה של החברה, ודאי לא ביחס לעובדיה, נמדדים רק במונחים של עלות- תועלת, אף שאין ספק כי המתנה עשויה לחזק את הקשר של העובדים עם החברה ואת תחושת המחויבות שלהם כלפיה.

 

חשיבותה של מתנה אינה נאמדת ואינה נמדדת בערך הכספי שלה, מה גם שעובדים ודאי לא מצפים שמתנה סמלית המוענקת בחג תהיה מתנה מושקעת של עשרות ואף מאות שקלים. עם זאת דווקא מתנה סמלית, קל וחומר כאשר היא שימושית, כגון מאוורר אישי, רמקולים קטנים, כיסוי לסמארטפון ועוד, עשויה להיחשב ולהיתפס כמתנה שמוענקת בשמחה, מכל הלב, כאות תודה והוקרה של החברה לעובדיה.

 

ניתן לשדרג גם מתנה סמלית, קטנה וצנועה ככל שהיא, אם וכאשר מוסיפים לה שוקולד, פרח, כרטיס ברכה, ברכונים או למנטים רגשיים ומתוקים נוספים. מתנה קטנה עשויה להפריד בין ימי חג לבין ימי חול, בין חברה הרואה בעובדיה "כוח אדם" בלבד שאינו ראוי לדבר לבד ממשכורת (זעומה, על פי רוב...) לבין חברה שחשוב לה להעניק לעובדיה  גם ערך מוסף.