מאמרים

כרטיס ביקור- רושם ראשוני שנשמר

כרטיס ביקור- רושם ראשוני שנשמרכרטיס הביקור שלך הוא כרטיס הכניסה שלך אל עולמם של הלקוחות שלך והשותפים העסקיים שלך ולכן קשה להמעיט בחשיבותו. מהי חשיבותו של כרטיס הביקור ואיך כדאי לעצב כרטיס ביקור מרשים שייחרט בזיכרונם של אלו שמקבלים אותו?


במהלך פגישות עסקיות החלפת כרטיסי הביקור נעשית פעמים רבות בצורה אגבית כמעט, שלא מסגירה את החשיבות של החלפת כרטיסי הביקור. החלפת כרטיסי הביקור היא למעשה אחד מהדברים החשובים בעת יצירת קשר עסקי, ואפילו בעת יצירת קשר חברתי. לכן אנשים רבים בוחרים להדפיס עבור עצמם כרטיס ביקור ומקומות רבים מאפשרים הדפסת כרטיסי ביקור, החל בחברות גדולות בתל אביב ועד בתי דפוס בבאר שבע.

חשיבות כרטיס הביקור

 

כרטיס ביקור הוא למעשה הרושם הראשוני שהצד השני מקבל ממך. בעולם התחרותי בו אנו חיים, כל אחד מאיתנו מוצף במידע בכל רגע נתון. היות והמוח האנושי לא מסוגל להתמודד עם כמות כה גדולה של מידע, הוא אנחנו מפעילים מנגנוני סינון המסייעים לנו להתמודד עם כמות המידע העצומה.
בתוף שטף המידע המטורף שאנו חווים, אנו מתקשים לייחס חשיבות ולזכור את מי שלא השאיר עלינו רושם מיידי חיובי ומרשים. כאשר האדם אותו אנו פוגשים לא יוצר אצלנו עניין בשניות הראשונות, סביר להניח שנעבור אל האדם הבא ואולי אפילו כלל לא נזכור שדיברנו עם אותו אדם.
הדבר נכון ברוב תחומי החיים המודרניים, אך הוא נכון על אחת כמה וכמה בעולם העסקי התחרותי. בעולם זה זמן שווה כסף, ולאנשי העסקים אין את הזמן לבזבז עלינו, ולכן חשוב שנדאג להשאיר רושם ראשוני חיובי במהירות, על מנת שנבלוט מעל לכל אחד מאלו המתמודדים על תשומת ליבו של איש העסקים.
כרטיס ביקור טוב ואיכותי יעזור לנו לעשות זאת. הוא יעזור לנו להשאיר רושם ראשוני איכותי, שנשמר לאורך זמן. כאשר אנחנו מגישים לאיש עסקים או כל אדם אחר כרטיס ביקור איכותי ויפה, שמשדר רצינות, אנחנו משדרים שכך אנחנו רוצים שיתפסו אותנו, וזהו הרושם אותו אנחנו רוצים לעשות על אותו אדם. אמנם רוב התפיסות הישנות בעולם העסקים כבר אינם רלוונטיות, אך כרטיס ביקור ללא ספק עדיין מעיד על אמינות גבוהה ומשפר את הרושם הראשוני של הגורם השני עלינו.
בנוסף, כרטיס ביקור מאפשר לנו להישאר בתודעתו של אותו אדם לאורך זמן. לרוב, כרטיסי הביקור נשמרים במקום ייעודי לכך, כך שבמידת הצורך אותו אדם, בין אם הוא איש עסקים או מנכ"ל בחברה גדולה, יוכל לשלוף את הפרטים שלנו מתי שהוא ירצה. כרטיס הביקור ושם העסק המופיע עליו יאפשרו לו לדעת יותר על החברה שלנו ועלינו, ללמוד עלינו מעט, ומידת הצורך ליצור איתנו קשר מתי שהוא ירצה. כך, כרטיס הביקור הופך אותנו ואת העסק אותו אנחנו מייצגים לזמינים.


לסיכום, כרטיס ביקור הוא חלק בלתי נפרד מהעולם העסקי והוא בגדר חובה עבור כל אדם שלוקח חלק בעולם העסקי, בין אם כעצמאי ובעל עסק ובין אם כשכיר. כרטיס הביקור