מאמרים

טיפים ורעיונות להפקת יום כיף לעובדים

טיפים ורעיונות להפקת יום כיף לעובדיםבשנים האחרונות, חברות וארגונים פונים לחברות הפקה, על מנת שאלה יפיקו להם יום כיף שמטרתו לגבש את כל העובדים במקום העבודה – מהעובדים הזוטרים ועד העובדים הבכירים.

ארגון של יום כיף הוא לא פשוט, שכן יש שפע של אטרקציות ופעילויות שאפשר להכניס ליום הכיף ובין לבין צריך גם למצוא מקום לאכול (אם להשתמש בשירותיו של קייטרינג חיצוני או למצוא מסעדה שתוכל להכיל את כמות העובדים הנדרשת), כמו כן צריך גם לדאוג להסעות ממקום למקום ובכלל מדובר על הפקה של ממש. אם אתם בכל זאת רוצים לנסות להפיק יום כזה בעצמכם, נשמח לשתף אתכם בטיפים שלנו.


מתי כדאי לארגן את יום הכיף?


רצוי שלא לארגן אותו כאשר יש תקופות לחוצות ועמוסות בעבודה. התקופות הכי טובות הן תקופות החגים וחופשות שונות. כך תוכלו לארגן בו ישתתפו העובדים ואפילו גם להזמין את בני המשפחה שלהם.


מועד נוסף בו מומלץ לקיים יום כיף הוא לאחר שינויים ארגוניים. שינויים כמו החלפת המנהל או פיטורים של עובדים, עלולים לפגוע במורל העובדים הקיימים שלכם. ארגון של יום כיף דווקא בתקופות כאלה, עשוי בהחלט לעודד את העובדים וגם לשמח אותם. במקביל, הדבר גם יכול לפתח קשרים חדשים בין ההנהלה החדשה או העובדים החדשים לעובדים הקיימים.


ניתן גם לקיים יום כיף לאחר פרויקט גדול. הרי תסכימו איתנו שכאשר יש פרויקט גדול, כולם עובדים עליו ללא יוצא מן הכלל. ברגע שהפרויקט מסתיים בהצלחה, זה בדיוק הזמן המתאים לארגן את יום הכיף. כך העובדים יוכלו קצת להתרענן מהשגרה השוחקת שעברה עליהם ואפילו יום הכיף יכול להיות בגדר אמירת תודה על פועלם בפרויקט.


אטרקציות ופעילויות ביום הכיף

 

תוכלו להכניס ליום הכיף מספר פעילויות ואטרקציות שונות בהן, סדנאות לעובדים, הרצאות, משחקים כמו לייזר תאג ופיינטבול, ביקור בשווקים עם כרטיס טעימות לכל עובד, טיולי אופניים, טיולי ג'יפים, יום בספא ועוד. ההיצע מאוד מגוון ולכם רק נישאר לבחור איזה אטרקציות ופעילויות להכניס ליום הכיף. אגב, אם אתם לא בטוחים באטרקציה או פעילות מסוימת, תוכלו תמיד גם להתייעץ עם העובדים שלכם ולבקש מהם להצביע לזאת שהם יותר התחברו אליה. כך גם הם ירגישו שותפים מלאים לארגון והפקת יום הכיף.


מתנות לעובדים – לא רק בחגים


אם אתם מקיימים יום כיף, תוכלו להעניק לעובדים מתנות קטנות ושימושיות, שגם יישאו את שם מקום העבודה וגם ישמשו אותם לכל מיני שימושים. אחת המתנות הפופולאריות היא דיסק און קי. זוהי מתנה שכל אחד ישמח לקבל – שכן כולנו נשמח לגבות את התמונות והמסמכים האישיים שלנו מדי פעם. מעבר לכך, הדבר גם שימושי בעבודה השוטפת והיומיומית שלנו. מתנות נוספות יכולות להיות כובעים ממותגים, אביזרים לסללור, גאדג'טים מדליקים ועוד.