מתנות לעובדים וועדי עובדים

חיבור העובדים לחברה בעזרת מתנות ממותגות

הכול מכירים את המושג גאוות יחידה. גאווה כזאת באה לידי ביטויים שונים- בתוך הארגון (העסק, החברה) ומחוץ להם. אחדים מביטויי הגאווה סמויים מן העין כגון: נכונות להשקיע מעל ומעבר לדרישה הפורמלית, נכונות לעבוד שעות נוספות ועוד ואחדים מהם גלויים לעין, כגון: לבישת חולצה עם לוגו החברה והטבעתו על ציוד משרדי ועוד.

 

מתנות ממותגות שמוענקות לעובדי החברה מחזקות את הזיקה שלהם כלפיה ומעצימים את מחויבותם. מתנות ממותגות שמעניקה הנהלת חברה או ועד העובדים בה לעובדים מבטאת את חשיבות הקשר, אשר הלוגו, שהוא אמצעי מיתוגי עצמתי ואפקטיבי, מדגיש ומבליט אותו.

 

מתנה ממותגת מהווה ביטוי לכוחו של המותג. היא מהווה אלמנט שיווקי חשוב- פנים וחוץ ארגוני. כאשר עובד של  חברה מסתובב בכל מקום ולא רק במקום עבודתו עם חולצה הנושאת את שם החברה והלוגו שלה הוא חושף אותה לעיני קהל יעד גדול המהווה מאגר לקוחות פוטנציאלי גדול של מוצר החברה או שירותיה.

 

מיתוג החברה באמצעים שונים כגון חולצות, כוסות, ציוד משרדי ועוד תורם ללכידות העובדים ומחזק ומחדד את תחושת השייכות שלהם אליה. כך בונים וכך מתחזקים ומשמרים גאוות יחידה.
הדפסה על חולצות מאפשרת לייעד ולייחד את החולצה לאירוע מסוים כגון: יום כיף, עלייה בדרגה, יום גיבוש, הישג יוצא דופן ועוד. את הרשמיות של הייצוג החזותי של המותג ניתן "לשבור" באמצעות משפט או איור הומוריסטי, שוודאי עשוי להנעים את האווירה כשעובדי החברה יוצאים, לבושים בחולצה, ליום כיף או ליום גיבוש.

 

מתנה - אפילו היא קטנה וסמלית - מבטאת יחס. היא מעידה על תשומת לב. תמיד נעים לקבל מתנה. מתנות ממותגות משלבות לא אחת  גם תועלת. כאשר לעובדים ניתן ציוד משרדי חיוני, אשר השימוש בו שוטף, יומיומי, ניתן לדבר על המתנה גם במונחים של תועלת. המתנה הממותגת הניצבת כל העת לעיני העובדים מזכירה להם את מה שבלאו הכי לא היו שוכחים... הערך המוסף שלה היא תחושת שייכות שמתחזקת ומתעצמת מעצם התחזוקה המתמדת שלה.

 

התועלת שהנהלת חברה עשויה להפיק ממתנה קטנה היא רבה וגדולה. תמורת השקעה כספית נמוכה באופן יחסי (ניתן להוזיל את עלות המתנה כאשר מזמינים כמות פריטים גדולה) לא רק מצדיקה ומחזירה את העלות הכספית אלא אף הופכת אותה למשתלמת, כדאית ומועילה.

 

עובד  המחובר לחברה שבה הוא עובד וחש שייכות אליה הוא עובד מרוצה, בעל מוטיבציה היודע להעריך את ההערכה כלפיו. עובד כזה הוא נכס חשוב לחברה, אולי היקר והחשוב בנכסיה.