דיסק און קי מעוצבים וממותגים ללקוחות ולעובדים

דיסק און קי וטכנולוגית פלאש

דיסק און קי וטכנולוגית פלאשאם נכחתם באירועי חברה או קידום מכירות בשנים האחרונות, וודאי שלא יכולתם להתעלם מהכוכב הראשי שנוכח בכל אירוע: הדיסק און קי. זיכרון נייד נחשב למתנה המושלמת עבור לקוחות קיימים או מתעניינים, הוא מגיע באינספור עיצובים ונפחים ובעזרת מיתוגו השמיים הם הגבול. והדובדבן שבקצפת: מדובר בהמצאה מקומית, מקורם של ראשוני ההחסנים הניידים הוא בישראל. מה ההופך את הדיסק און קי לכל כך פופולרי? אין ספק שמדובר ביצירתיות בלתי פוסקת ובטכנולוגיה שלא מפסיקה להתפתח ולהתקדם ככל שחולפות השנים.


מהו דיסק און קי?


הדיסק און קי הומצא על ידי ,M-Systems חברה ישראלית ומאז המצאתו ועד היום הפך למאוד פופולרי ושימושי. בעברית שמו הוא החסן נייד ואם אתם לא מהפלנטה הזאת נעדכן: מדובר במכשיר קטן בגודל של מחזיק מפתחות (ומכאן גם השם) המאפשר לאחסן מידע ממוחשב רב על גבי שבב קטן. את השבב כמובן ניתן לשאת ממקום למקום. הדיסק און קי  מתחבר ל- USB ומבוסס על טכנולוגיה הקרויה פלאש (Flash) טכנולוגיה זו מאפשרת להעביר ממנו ואליו נתונים במהירות, לצד מחיקה ואפשרות של שימוש רב פעמי.


טכנולוגיית פלאש - איכותית ויעילה


פלאש הוא למעשה הזיכרון של הדיסק און קי. מדובר בזן מאוד איכותי, אמין ומדויק. לטכנולוגיית הפלאש ישנו יתרון מובהק שאינו מובן מאליו והוא היכולת למחוק ולכתוב מידע מחדש וברוב המקרים גם ללא הגבלה. כתוצאה מכך רבים אשר זיהו את הפוטנציאל של המוצר, לרבות בעלי עסקים וחברות וכיום נהוג לחלק החסנים ניידים ממותגים באירועי חברה כמו כנסים, תערוכות ואירועי קידום מכירות. כיום נפח האחסון הממוצע נע בין 4 ל- 32 ג'יגה בייט והעלות משתנה בהתאם ליצרנית וגודלו של שטח האחסון.


מה היתרונות של דיסק און קי?


בעוד שההחסנים הניידים הראשונים הכילו נפח אחסון קטן יותר, הדגמים של היום מתאימים לרוח הזמן והתקופה ומותאמים לצרכים המודרניים. לכן אחד היתרונות המובהקים של דיסק און קי הוא יכולתו להשתנות ולהתגמש בהתאם לצרכיהם של אלו העושים בו שימוש. בשורה התחתונה: כיום תוכלו להשיג החסן נייד בעל נפח אשר גודלו כחצי מזיכרון המחשב הביתי. מלבד האחסון, ההחסן הנייד מציע גם יתרונות נוספים: כמו למשל עמידות גדולה יותר בפני שריטות ושברים (בהשוואה לדיסקים) גם לאחר נפילה והוא ישרת אתכם היטב לאורך השנים כתוצאה מכך. במקרה של וירוסים ניתן לאתחל את הדיסק און קי מחדש, ממש כמו מחשב ואי אפשר להתעלם מהיתרון המובהק והוא גודלו הקטן אשר מאפשר לשאת אותו ממקום למקום בקלות ולאחסן אותו בכל מקום, בין אם בצרור המפתחות ובין אם בכיס.


פלאש - טכנולוגיה מתקדמת וסופר שימושית


כולנו זוכרים את הדיסקים: היו להם יתרונות בזמנם אך גם חסרונות שגרמו להם לאט לאט להיעלם מן העולם. אחד החסרונות הוא צריבה חד פעמית ללא אפשרות מחיקה. לעומת זאת, הדיסק און קי מציע שימוש רב פעמי, כלומר יכולות אחסון המידע שלו ברמה גבוהה ולכן הוא לא נשחק או נפגע לאחר שימוש רב פעמי. להיפך ניתן להעלות מידע שוב ושוב ולמחוק מידע קודם שאוחסן עליו. כתוצאה מכך הוא שימושי לשנים רבות. בנוסף הדיסק און קי מתפקד כמו זיכרון של מחשב נייד

לכן אין צורך לצרוב עליו מידע, אלא רק להעביר אליו מידע במהירות. תכונה זו מייתרת את הצורך בתוכנות צריבה כאלו ואחרות.
לסיכום: ככל שהשנים חולפות הדיסק און קי רק הולך ומשתכלל והיות ומדובר בטכנולוגיית פלאש בלתי מקודדת, הפקתו זולה ואין צורך בסיסמאות הן ביצירת המכשיר והן בהפעלתו. מכיוון ורבים האנשים אשר צריכים לקחת איתם מסמכים, תמונות וקבצים, מדובר במתנה מאוד שימושית שתשרת את מקבליה לשנים רבות.