מאמרים

אלבום דיגיטלי

הצורך בתיעוד הינו צורך ממשי וחזק ואחת משיטות ההנצחה נעשה באמצעות תמונות. בעידן המודרני הצילום נעשה במהירות ובאמצעות מצלמות דיגיטליות איכותיות, ושמירת התמונות נעשית בכרטיסי זיכרון מיוחדים המצויים בהן או במחשבים. מצלמות כאלו יש בכל מכשיר טלפון נייד מודרני והן מעולות ומספקות תמונות איכותיות מאוד. כמובן, שיש שפע של מצלמות דיגיטליות בגדלים שונים ועם עדשות מיוחדות ובהן משתמשים, בין היתר, צלמים מקצועיים. אנשים רבים מעוניים להנציח אירועים חשובים בחייהם ומסיבת חתונה היא, ככל הנראה, הפופולארית ביותר שביניהם. ניתן לשמור את כל התמונות הנבחרות מהאירוע באלבום דיגיטלי מעוצב שניתן לאחסן במחשב או בענן.

 

תוכנות עיצוב

עיצוב אלבום דיגיטלי נעשה באמצעות תוכנות מיועדות והפופולאריות שבהן הן תוכנת פוטושופ ותוכנת אילוסטרייטר. באמצעות תוכנת פוטושופ ניתן לעבד תמונות מצולמות, לטשטשן ולהוסיף אפקטים בהתאם לצורך ולרצון. לדוגמא: ניתן להצניע נקודות שאינן יפות בפני המצולמים ולהבליט אברים נאים אחרים שלהם ועוד. באמצעות תוכנת אילוסטרייטר ניתן להוסיף קווים וצורות ובכך לתרום לעיצוב של כל דף באלבום ולמראהו הסופי. לדוגמא: ניתן להוסיף פרחים, סרטים ואפקטים מעשירים לתמונות מסוימות אותן רוצים להבליט ועוד. אפשר לעצב אלבום על פי נושא או רעיון שמלווים אותו לכל אורכו. התוצאה הסופית של אלבום כזה תהיה הרבה יותר מרשימה ונאה לעין ותספק ערך מוסף לאלו המקבלים אותו למזכרת והצופים בו.

 

עיצוב מקורי עם דמיון

אנשים יכולים לעצב את האלבום בכוחות עצמם או לבקש עיצוב ברמה מקצועית גבוהה מאוד. תהליך העיצוב נעשה בעזרת גרפיקאים המומחים לנושא אשר יודעים לערוך את התמונות ולהוסיף את העיטורים השונים במינון הנכון ובמקומות המתאימים ביותר. הם יודעים לעצב כל דף בצורה הנכונה מבלי להכביד בפרטים מיותרים המעייפים את העין הצופה. יש חשיבות להדגשת התמונות העיקריות בדפים במיועדים. גם לסידור הכרונולוגי או הסידור על פי הנושאים יש חשיבות ומקדישים להם תשומת לב מיוחדת. במסגרת עיצוב אלבום עושים שימוש בתמונות כפי שהן צולמו אולם ניתן להציגן גם בצבעי שחור לבן, והדבר מספק עוד גוון אמנותי ומיוחד לחלקים באלבום. כל עיצוב חיצוני ייעשה בשיתוף עם המזמין, כמובן, אם ירצה בכך.

 

שימוש באלבום דיגיטלי

אלבום דיגיטלי נעשה למטרות שונות. הוא, כמובן בראש וראשונה, משרת את בעלי השמחה והקרובים להם ביותר. בנוסף, ניתן להביאו כתשורה לאנשים אשר חפצים ביקרם. הרצון לשמר מזכרת מאירועים חשובים בחיים חזק מאוד, ונעשה זמין מאוד כאשר ניתן לשלוף בכל עת את האלבום מהזיכרון ולעיין בכל התמונות או בחלקן בקלות רבה. יתרון אדיר של אלבום דיגיטלי הוא בנצחיותו ובשמירת איכותו לאורך זמן. אין כאן תמונות שדוהות, שנושרות או מתמלאות באבק כמו באלבום ישן. כל תמונה נשארת חדה כפי שצולמה. אין נייר מצהיב או אלבום שנמלא בכתמים ובלכלוך. מה שכן, יש לדאוג לשמור את התמונות בכרטיסי זיכרון איכותיים ולעשות להם גיבוי למקרה של תקלות.