מתנות לראש השנה

איך לבחור מתנה לראש השנה

ראש השנה הוא החג האולטימטיבי של מתנות. כל מה שמוענק בו טבוע בחותם התחלה חדשה, תקווה ותפילה. מתנות לראש השנה הן חלק מובנה ובלתי נפרד מהסכם העבודה – כך שעובדים מצפים למתנות.  עם זאת, ראש השנה הוא מועד שבו אנחנו מעניקים מתנות בתוך המשפחה ואף לחברים טובים מחוץ לה.

כיום מוצע מגוון עשיר של מוצרים, אשר לבד מהערך הרגשי הגלום בהן מעצם היותם מוענקים כמתנה הם גם אביזרים שימושיים כגון: מפצלים למחשב, אביזרים לסמארטפונים, כרטיסים ממותגים, פנסים, רמקולים מעוצבים, מעמדים שולחניים ועוד.

 

מתנות לראש השנה - הזדמנות מצוינת למיתוג  

 

מתנה לראש השנה עשויה להיות הזדמנות מצוינת- ודאי חגיגית- לחברה למנף את מלאכת השיווק והמיתוג שלה על פי העיקרון "מתוך שלא לשמה- בא לשמה". אף שהמטרה העיקרית של חברה המעניקה אביזר כל שהוא אינו בהכרח לשווק את עצמה ואת המותג שלה, המיתוג מצוי ב"סב טקסט" של המתנה ואף ניכר בחזותה, כאשר הלוגו של החברה מוטבע עליה. אין ספק כי עובד שמקבל מתנה מחברה שבה הוא עובד ואשר הלוגו שלה מוטבע על המתנה, כך מתחזקת תחושת השייכות וממילא גם המחויבות והמסירות שלו לחברה.

 

כאשר חברת ניקיון, לדוגמה, מעניקה מתנת ראש השנה קטנה לספקים, ללקוחות וגם לעוברים ושבים אקראיים, כאשר היא מחלקת, לדוגמה, מחזיק מפתחות ממותג- היא מקבעת עצמה בתודעת מקבלי המתנה באופן שבו אם וכאשר יחפשו לשכור את שירותיה של חברת ניקיון- באופן טבעי הם יפנו בראשונה אל חברת הניקיון שהעניקה להם את המתנה הקטנה והחגיגית.


מתנה כוללת בתוכה נתינה. הנתינה היא מהותה ותמציתה. עצם הענקת מתנה מבטאת יחס אישי ( גם אם וכאשר מדובר בהענקת מוצר המיוצר בייצור סדרתי). עם זאת יש הבדל בין מתנה שהיא בבחינת קישוט, דקורציה, לבין מתנה שימושית, שניתן להפיק ממנה תועלת, גם אם קטנה. לדוגמה: דיסק און קי ממותג תמיד עשוי להיות שימושי. כמוהו- עט עם הקדשה, הנושא את לוגו החברה המעניקה, מאוורר אישי, מעמד שולחני לסמארטפון, כיסוי למכשיר זה ועוד.

 

אל תחכו לרגע האחרון

 

על מנת להיערך מבעוד מועד לקראת חלוקתן של מתנות בראש השנה רצוי ומומלץ להתייעץ עם חברה העשויה לספק לכם מגוון מתנות חלופיות.  אחת האפשרויות היא לערוך משאל בקרב עובדי החברה (מה שאולי יפגע באלמנט ההפתעה) ולקבוע את המתנה על פי בחירת רוב עובדיה. אפשרות שנייה היא להניח איזו מתנה תתקבל בשמחה על ידי רוב העובדים.  הבחירה מושפעת גם, כמובן, מהתקציב המוקצב לרכישת המתנות. עם זאת- חברה המציעה לכם שפע של מתנות אטרקטיביות ושימושיות מציעה אותן במחירים תחרותיים ואטרקטיביים במיוחד, כאשר רכישת כמות גדולה ודאי תזכה אתכם בהנחה.